Бібліотека

Управління Божими дарами

Християнський спосіб життя. Практичний порадник для парафіян.

Завантажити

Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом

Посібник з пасторального планування. З’ясування наявних у нас Божих дарів. Прагнення і сподівання. Оцінювання і визначення. Планування / відповідальність.

Завантажити

Проповідь о. Павла Дроздяка

Проповідь о. Павла Дроздяка, місіонера Божого Милосердя, виголошена 15 жовтня у Соборі Святого Юра (у Всесвітній день обізнаності про пренатальні і перинатальні втрати та День пам’яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження в УГКЦ).

Завантажити

Дидактичні матеріали до 15 жовтня

Для чого День обізнаності про пренатальну і перинатальту втрату? 15 жовтня –  День пам’яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження. Історія 15 жовтня.

Завантажити

Активізація парафіяльного соціального служіння: збірка ідей для практичної діяльності

Збірка вміщує понад 15 ідей для активізації парафіяльного соціального служіння, практично втілених у парафіяльних спільнотах та парафіяльних Карітасах УГКЦ в Україні. Вона буде корисною кожному, хто цікавиться активізацією служіння в парафії та соціальною діяльністю загалом.

Завантажити

Глуха людина і Церква. Впровадження до пасторальної праці

Відділ соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ та Центр душпастирства осіб з вадами слуху «Надія» спільно опрацювали пасторальний посібник «Глуха людина і Церква». Праця Церкви з людьми з вадами слуху триває століттями. Йдеться не лише про акти милосердя або катехизацію, але й про загальну освіту та виховання. Попри те, сьогодні існує багато труднощів, з якими стикається глуха людина в Церкві. Тому метою видання є впровадження в проблему глухоти, формулювання основних аспектів пасторальної праці з цією групою, а також озвучення стереотипів, що перешкоджають активнішій участі глухих у житті спільноти Церкви.

Завантажити (120 Мб)

Наставництво крок за кроком: посібник для небайдужих дорослих

Посібник адресовано людям, небайдужим до дітей, які залишилися без опіки своїх батьків та близьких і виховуються в державних установах. Дітей добрих, слухняних, спокійних або ж надто енергійних, – до всіх дітей. Ця книга покликана познайомити всіх зацікавлених осіб із наставництвом як із формою взаємодії з дитиною, яка виховується в державному закладі. А також допомогти підготувати юну особу до самостійного життя після виходу з інтернату за допомогою навчальних програм, розроблених з урахуванням її вікових та індивідуальних особливостей. Даний посібник також допоможе відповісти на багато запитань дорослих щодо налагодження стосунків із дитиною.

Завантажити (3 Мб)

Практичний порадник душпастиря у служінні особам з розумовою неповносправністю

Мета порадника – ознайомити ширше коло священнослужителів та вірних з наявними програмами для людей з особливими потребами. Це сприяє їхній соціальній інтеграції та адаптації в Церкві й у суспільстві. Адже саме люди з особливими потребами є нашими вчителями дружби, любові та простоти життя. Вони – особливе місце зустрічі з Богом, який обіцяв свою присутність з ними й у них. Церковна громада покликана допомагати кожному знайти своє місце в Церкві, відчути власну гідність та віднайти в собі дари для служіння в цій спільноті. Це означає також повноправну участь осіб з особливими потребами в усьому житті Церкви.

Завантажити (5 Мб)

Посібник “Любов’ю служіть один одному”

Призначений передусім для допомоги в організації соціального служіння у парафіях УГКЦ.

“…У кожній парафії належить створити харитативну групу чи парафіяльний осередок Карітасу, які б ставили собі за мету залучати вірних до свідчення милосердної Божої любові, чи то стосовно членів самої парафіяльної спільноти, чи то «у світі». За підтримки єпархіального Карітасу такий осередок має бути відповідальним за підготовку всієї парафіяльної спільноти до реалізації обов’язку перетворити віру на конкретні діла милосердя. Він також повинен виховувати осіб та групи, які постійно компетентно працюватимуть у Церкві в сфері благодійної діяльності.”

Блаженніший Святослав (Шевчук)

Завантажити (6 Мб)

Посібник “Я потребую тебе…” 

Практичний порадник у служінні дітям, які позбавлені батьківської опіки.

У пораднику висвітлено проблематику сирітства в Україні, подані важливі поради для розуміння тих, хто росте без сім’ї та ключі до відкриття сердець дітей, які мають проблеми з поведінкою, з відчуттям щастя, любові, захищеності. Також тут ви знайдете історії з життя, які допоможуть вирішити ту чи іншу проблематичну ситуацію. Книжка стане добрим порадником для душпастирів, лідерів парохіяльних спільнот чи організацій, наставників, а також сімей, які зацікавлені в усиновленні та для всіх, кому небайдужа доля дітей, позбавлених батьківської опіки.

Завантажити (3,8 Мб)

 

 

 

Посібник по роботі з волонтерами

Завантажити (130 мб)

Завантажити (2 мб)

Посібник створено у співпраці з Відділом соціального служіння УГКЦ в рамках проєкту «Створення соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту», що впроваджується Міжнародним благодійним фондом «Карітас України» за підтримки Карітас Німеччини, Федерального міністерства економічного розвитку і співпраці Німеччини (BMZ) та EU Aid Volunteers.

 

 

Залишити відповідь

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.