Документи

Окремі документи УГКЦ про соціальне служіння

Лист с. Юстини Ольги Голубець, СНДМ, голови Організації “Перинатальний хоспіс – Слід Життя” про відзначення 15 жовтня як Всесвітнього дня обізнаності про пренатальні і перинатальні втрати та Дня пам’яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження в УГКЦ (з рекомендаціями до порядку дій).

(завантажити PDF)

Лист Блаженнішого Святослава Шевчука Преподобній сестрі Юстині Голубець, СНДМ, голові Громадської організації “Слід життя”, про День пам’яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження (12 грудня 2019 р.)

(завантажити PDF)

Пастирське слово Блаженнішого Святослава про дар осіб з розумовою неповносправністю (завантажити PDF)

“Особи з особливими потребами, здавалося б, чекають нашого служіння, але, без сумніву, вони також показують нам приклад справжнього безкорисливого євангельського служіння ближньому. Вони виконують особливу пророчу місію в Церкві через своєрідну євангелізацію. Ці люди є не тільки одержувачами Доброї Новини, а й проповідниками Євангелія власним життям”.

Звернення Блаженнішого Святослава з нагоди дня соціального служіння та благодійності в УГКЦ (завантажити PDF)

“Потребуюча особа, яку посилає до нас наш Творець і Спаситель, є таїнством Його присутності: кожна людина, сотворена на образ і подобу Божу, уприсутнює нам самого Ісуса Христа. Ось чому все те, що ми зробили для свого ближнього, – Господь сприймає так, наче б ми це зробили особисто Йому. Він нам сьогодні настійно нагадує: «Те, чого ви не зробили одному з моїх братів найменших, – мені також ви того не зробили»” (Мт. 25, 45).

Послання Синоду єпископів УГКЦ “Служіння ближньому – Дияконія – в житті УГКЦ” (завантажити PDF)

Кожен із нас уже в перший момент християнського буття одержав особисте доручення служити ближньому, навіть якщо більшість із нас цього моменту не пам’ятають, бо були ще немовлятами. Адже наприкінці Чину Хрещення священнослужитель подав нам запалену свічку, кажучи такі слова: «Прийми оцю горіючу свічку і старайся у всьому житті твоєму просвічуватися світлом віри і добрих діл, щоб, коли прийде Господь, ти міг/могла світло вийти Йому назустріч зі всіма святими й увійти беззаборонно у чертог небесної слави Його і царювати з Ним у безконечні віки. Амінь»”.