Карітас допомагає ліквідувати наслідки повені

Posted on Posted in Кризові ситуації

Працівники Карітасу Чехії навчили коломийських колег ліквідації наслідків повеней та подарували спецтехніку для надання кращої допомоги постраждалому населенню. Тепер Карітас Коломийсько-Чернівецької єпархії може надавати мешканцям як психологічну підтримку так і допомагати у відновленні пошкодженого житла.

У травні та липні цього року на Прикарпатті повені нанесли шкоду мешканцям Чернівецької, Івано-Франківської областей.

Працівники Карітасу Чехії приїхали до Коломиї та привезли техніку, яка може ліквідувати наслідки повені оперативно та з найменшою шкодою. Нею можна знешкодити плісняву та грибок у мокрих після дощів оселях.

Співпраця між Карітасом Коломиї та Карітасом Чехії триває не першій день. Чехи вдало боряться із результатами природних стихій в себе на батьківщині. «Допомога повинна бути також професійною. Карітас Чехії навчився допомагати людям відновлювати стандарти життя, які були до природних катаклізмів», – розповідає ведучій гуманітарної місії Карітасу Чехії Ростислав Стройвус.

«Підтримка особливо актуальна після катаклізмів. Ми не здатні стримати стихію, проте здатні мінімізувати наслідки. Карітас Чехії успішно бореться із наслідками в себе і тому передають передовий досвід нам. Будуть передавати досвід психологічної допомоги, відновлення житлових будинків», – розповів про деталі співпраці директор Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії Сергій Триф’як.

Карітас планує відвідати найбільш постраждалі сім’ї Коломиї, Чернівців та інших населених пунктів.