«Наше завдання – активізувати соціальне служіння в УГКЦ»

Posted on Posted in Новини

2018 рік – початок активної фази реалізації Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ. Її метою є повномасштабна активізація соціального служіння в нашій Церкві.

Йдеться про трирічну всеукраїнську програму «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні». Її за підтримки Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ реалізовує Карітас України у співпраці з усіма єпархіальними Карітасами та синкелами у справах соціального служіння єпархій.

Програма покликана відчутно підвищити рівень активності парафій УГКЦ у царині соціального служіння. Це буде відбуватися через безпосереднє навчання в парафіях, навчальні модулі для тренерів та модульну навчальну програму для представників парафій. Партнером в реалізації цієї програми є також Львівська освітня фундація. Реалізація програми відбувається за фінансової підтримки благодійних фондів зі світовим ім’ям – це Renovabis та Catholic Relief Services.

26-27 грудня 2017 року єпархіальні команди – духовенство і миряни з цілої України – зібралися на тренінг у Брюховичах, що коло Львова. Учасники семінару мали нагоду ґрунтовно ознайомитися з навчальним посібником «Любов’ю служіть один одному». Це нове видання, яке «Карітас України» презентував восени 2017 року, є практичним посібником, призначеним для допомоги в організації соціального служіння у парафіях УГКЦ. Посібник був спеціально опрацьований на основі міжнародного досвіду активізації соціального служіння на парафіях й адаптований до української богословської та культурної традиції.

Протягом двох днів понад 30 учасників тренінгу готувалися до того, аби вирушити в 125 парафій УГКЦ в Україні (саме стільки їх буде охоплено цього року) з місією навчання та тренінгів для активних членів парафіяльних спільнот. Обговорювалося все – від богословських основ парафіяльного соціального служіння до практичних аспектів заснування й розвитку парафіяльних Карітасів. «Наше завдання – активізувати соціальне служіння в УГКЦ» – зазначив о. Андрій Нагірняк, представник Відділу соціального служіння УГКЦ та віце-президент «Карітасу України».

Наступна зустріч єпархіальних координаторів відбудеться навесні 2018 року: буде обговорено перші здобутки і виклики в реалізації програми. А також буде розглянуто теми активізації соціальної активності місцевої громади в контексті розвитку парафіяльного соціального служіння в Україні.

Підготувала Ірина Максименко