У Карітасі Львова підлітки з кризових сімей вчились культури спілкування

Posted on Posted in Діяльність, Допомога дітям та сім'ям, Новини

У Карітасі Львова для підлітків з проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні» організували тренінги, на яких, впродовж трьох днів, вони мали можливість набути навички позитивного спілкування.

12189838_1512637322385703_7124111977645771076_n

Такі тренінги необхідні для дітей із кризових родин, які опинились у важких обставинах життя. Ці діти, зазвичай, пережили психологічні травми, є обділені любов’ю і часто, як наслідок пережитих нездорових сімейних стосунків, їм бракує прикладу і навичок спілкування.

Перший день тренінгової діяльності був спрямований на згуртування групи та встановлення довіри, щоб дітям було комфортно й безпечно працювати далі. Другого дня діти вчились працювати в маленьких групах, дискутували над питанням стигматизації (“негативне виділення суспільством індивіда (або соціальної групи) за якоюсь ознакою з відповідним стереотип­ним набором соціальних реакцій на цього індивіда (або представ­ників соціальної групи)” за Вікіпедією), намагались приймати себе та відмінність інших. Цю тему продовжили наступного дня.

12191725_1512637335719035_7538406411622031129_n

Заняття проходили в ігровій формі, де кожен міг проявити свої творчі здібності. Як розповіла соціальний працівник Юлія Геруля, обговорювали те, що немає ідеальних людей, що люди зляться, а не злі, що напад – це здебільшого реакція захисту особи, щоб її не образили швидше. Також, підсумовували та аналізували роботу в груповій взаємодії, визначали, що допомагало у роботі, а які фактори заважали.

Пропонуємо кілька дитячих цитат з тренінгу: 

“Робота команди залежить не лише від капітана”. 

“Потрібно вміти домовлятись… і говорити від себе”. 

“Хотілося б почувати себе вільним серед людей, з якими спілкуєшся”. 

“Немає суто добрих чи суто поганих людей, ці дві якості присутні в нас усіх”. 

“Коли мене образили, то злість свою я скидаю на слабших, напевно зімною теж так роблять”. 

“З людиною, в якої багато хороших якостей, комфортніше перебувати, ніж з людиною, в якої багато негативу”.

“Ми групою подумали і вирішили, що “погана” людина має більший вплив, бо біля неї починаєш теж так поводитись, як вона”.

“Тренінги – це набагато кльовіше, ніж семінари, я прийду ще”.

Прес-служба “Карітас -Львів УГКЦ”