Синод Єпископів УГКЦ вивчав питання міграції

Posted on Posted in Проблеми міграції

«Згідно з дослідженням, проведеним упродовж 2008-2009 років групою науковців за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», за роки незалежності в пошуках «кращого життя» за межі країни виїхало біля 5 мільйонів українців. Інші дослідження в своїх показниках сягають аж 7 мільйонів людей. Серед останніх відомостей – дані Державного інституту статистики. Згідно з оприлюдненою ним інформацією впродовж останніх трьох років з України виїхало близько 1,5 мільйона людей. З цього числа понад 60% складають вихідці з західних областей України», − такі дані у своїй доповіді оприлюднив Владика Йосиф (Мілян), Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ. Доповідь була виголошена у другий день роботи Синоду Єпископів УГКЦ під час розгляду теми «Міграція». Як відомо, ця тема є головною під час цьогорічного Синоду.

«Коли взяти до уваги, що греко-католики в західних областях України (особливо Івано-Франківській, Тернопільській та Львівській) становлять більшість, а всіх українських греко-католиків у світі є понад 5 мільйонів, то можемо не без підстав припускати, що 1/3 всіх вірних УГКЦ перебуває в еміграції», − констатував доповідач.

«Однак сама статистика мало що означає, коли не усвідомити, що за цими цифрами стоять живі люди, їхні душа й тіло, що ці люди займають певний статус у суспільстві та, врешті-решт, є дітьми Христової Церкви й потребують її підтримки», − сказав Владика Йосиф, говорячи про актуальність питання міграції для Церкви.

На думку Голови Пасторально-місійного відділу, у цьому духовно-соціальному служінні перед Церквою стоїть непросте завдання. «З одного боку Церква повинна допомогти своєму народові боротися з усіма проявами соціальної несправедливості, що зумовили масовий виїзд людей, а з іншого – пригадати тим, хто шукає шматка хліба на чужині, Христовий заклик: «Шукайте перше Царства Божого і його справедливості... І все те вам додасться»», − пояснив він.

Владика Йосиф також наголосив, що явище міграції, «спонукає нас будувати живу Церкву, тобто таку, основою якої є люди, розсіяні по цілому світу, але ідентифіковані як спадкоємці київського християнства». Адже до тепер, «усе душпастирство зосереджувалося на людях, які приходили до храму». «Це позитивний виклик для УГКЦ, оскільки таким чином український міграційний рух дозволяє й спонукає нас проявити себе не тільки як Церкву свого права (sui iuris), але як Східну Католицьку Церкву, що впевнено крокує в напрямку патріархату», − сказав щодо цього Голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ