В Благодійному фонді «Карітас Київ» реалізується проект «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» в роботі з ВПО»

Posted on Posted in Діяльність, Допомога дітям та сім'ям, Новини

“З початку листопада 2015 року в БФ «Карітас Київ» розпочато надання послуги «кейс-менеджмент» вимушено переселеним особам зі Сходу країни  в рамках проекту «Впровадження підходу «кейс-менеджмент» в роботі з ВПО», який реалізується Програмою розвитку ООН (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») за фінансової підтримки Уряду Японії.  Даний проект виконується також в таких містах, як Одеса, Краматорськ, Дніпропетровськ та Запоріжжя”, – повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ “Карітас Київ”. 

Показується WP_20151224_011.jpgПоказується WP_20151224_011.jpgкейс

Згідно умов проекту, кожна сім’я, яка має дві і більше проблемних ситуацій може звернутись до БФ «Карітас Київ». Якщо в сім’ї задоволені базові потреби (сім’я знайшла житло, є продукти харчування, одяг, взуття), тоді працівники Фонду можуть залучити клієнта до послуги «кейс-менеджмент».

Кейс-менеджмент – метод соціальної роботи, який передбачає оцінку ситуації та потреб клієнта, визначення цілей та планування заходів задля виходу людини з складної ситуації,  спільне виконання кейс-менеджером та клієнтом спланованого а також й постійний перегляд запланованих кроків для досягнення бажаного результату.

Заплановано, що до кінця лютого 2016 року послугою скористається близько 100 сімей з числа вимушено переміщених осіб. Яким кейс-менеджер допоможе визначити основні їх потреби, сильні сторони та сформувати план заходів для виходу з складної ситуації. Зазвичай саме чітко структурованого плану не вистачає для того, щоби вийти з складної ситуації, а також й знань куди звернутись при виникненні труднощів при прагненні змінити щось у своєму житті.

На сьогодні в рамках даного проекту БФ «Карітас Київ» тісно співпрацює з Дніпровським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Асоціацією психіатрів України, а також здійснює пере направлення клієнтів в організації, де надається правова допомога.

“Основними досягненнями проекту на сьогоднішній день є залучення більше 75 сімей та проведення з ними тренінгів, бесід, консультацій, направлення в організації, які надають гуманітарну допомогу та організовують новорічні заходи. В той же час кейс-менеджер навчає людину як самостійно в майбутньому можна вийти з складних ситуацій, знаючи про ті організації та ресурси, які на сьогодні є в суспільстві”, – розповідає кейс-менеджер БФ “Карітас Київ” Федай Олена.

Прес-служба БФ “Карітас-Київ”